26 yillik soförler odasi baskani görevini gözyaslari içerisinde birakti

Eregli Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskani Ibrahim Güven, 26 yildir sürdürdügü görevini gözyaslari içerisinde birakti.

Eregli Soförler ve Otomobilciler Odasi, 35. Olagan Genel Kurulu’nu Belediye Dügün Salonu’na yapiyor. Güven’in aday olmadigi genel kurulda, Baki Aksoy, Cevdet Civelek, Aydin Karadag ve Nazim Karaaslan, baskan seçilebilmek için yarisiyor.

1200 kayitli üyesi bulunan Soförler ve Otomobilciler Odasi’nin genel kuruluna çok sayida delege katildi. Delege olmayanin alinmadigi genel kurul salonuna baskan adaylari birer konusma yapti. Baskan adaylarindan Cevdet Civelek, odada yasanan ambulans sorununu dile getirdi. Civelek, özellikle Kandilli beldesine yeni bir durak kuracaklarini aktarirken, kamyonetlere yönelik K Plakasi uygulamasi baslatacaklarini dile getirdi.

Diger üç adayin yaninda Güven’in elestirilerine hedef olan baskan adayi Aydin Karadag ise konusmasinin büyük kismini seçildigi takdirde kuracaklari yardim fonuna ayirdi.

Baskan adaylarinin konusmasindan sonra kürsüye gelen Belediye Baskani Halil Posbiyik, katilimdan son derece memnun oldugunu aktardi. Soför esnafinin daha iyi noktaya gelmesi için ve Eregli’nin gelisebilmesi için 4 adayla da görüstüklerini ifade eden Posbiyik, Eregli’nin geriye gittigini savundu.

Son veda konusmasini yapmak ve elestirilere cevap vermek için kürsüye çikan oda baskani Güven, genel kurul öncesinde bütün adaylara esit mesafede durma karari aldigini, ancak Karadag’in elestirileri üzerine açiklamalarda bulundugunu söyledi. Güven, özellikle odada atil bir sekilde bulanan ambulans sorununa açiklik getirdi. Güven, 26 yildir atama ile görev yapmadigini, soförlerin oylari ile görevde kaldigini kaydetti. Güven, “Yine aday olsam yine seçilirim. Ama artik yasim ilerledi. Seker hastasiyim. Artik dinlenmek istiyorum. Karadag, beni elestirmemeliydi. Meyve veren agaç taslanir. Ben koca bir çinarim yikilmadim, göreve devam ederken birakiyorum. Hakkinizi helal edin.” Güven’in konusmasindan sonra salonda delege olarak bulanan herkes ayakta alkisladi. Güven, bu tablo karsisinda gözyaslarini tutamadi. Zonguldak Esnaflar Odasi ile Eregli’de görev yapan taksiciler ile dolmusçularda Güven’e birer plaket verdi. Güven’e verilen baston ise salonda gülüsmelere yol açti.

Konusmalardan sonra oylama islemine geçildi. Sonuçlarin saat 19.00 gibi belli olmasi bekleniyor.