280 milyon YTL’lik otel yatırımı başlayacak

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Hancıoğlu, teşvik yasasının ardından yatırımcılarla bizzat ilgilenen AK Parti Milletvekili Plan Bütçe Komisyon Başkanı Sait Açba'nın bazı çevreler tarafından eleştirilmesine anlam veremediğini kaydetti.

Milletvekili Açba’nın da bunu yaptığına işaret eden Hancıoğlu, çok yakın bir zamanda, her biri 40 milyon YTL olan 7 tane beş yıldızlı termal otel yapımının başlayacağını söyledi. Afyonkarahisar’a yatırım getirmek için büyük bir çaba gösterildiğini savunan Hancıoğlu, geçen yıl sadece kamu yatırımlarına harcanan paranın 50 milyon YTL olduğunu söyledi. Yapılan çalışmaların hiçbir şüpheye maruz kalmayacak bir şekilde şeffaf bir şekilde yapıldığına değinen Hancıoğlu, Açba’nın bu işlerin önünde gitmesinin etkili bir isim olmasından kaynaklandığını kaydetti.

İl Başkanı Kadir Hancıoğlu, bazılarının çatlak sesler çıkarsa da AK Parti’nin son yapılan anketlerde yüzde 36 ile ekonomide, demokratikleşmede, seçimlerde birinci parti olarak görüldüğüne değinerek, “Hiçbir şey yapılmasa bile Türk halkının umudu, güveni kısacası istikrar arttı.” dedi.

Parti olarak sürekli yolsuzlukların üzerine gittiklerini ifade eden Hancıoğlu, Afyonkarahisar’da yapılan ihale ve satın almaları takip ettiklerini, kendilerine böyle bir duyum gelmesi halinde hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacaklarını hatırlattı.

Afyonkarahisar’da yapılacak diğer yatırımlardan söz eden Hancıoğlu, hastanelerin bulunduğu yerin TOKİ’ye verileceğini karşılığında 400 yataklı beş yıldızlı otel görünümünde bir hastane inşa edileceğini söyledi. Hastane yapılacak arazi konusunda arayışların devam etiğine değinen Hancıoğlu, “Daha önce İzmir yolundaki arazi düşünülüyordu. Ancak burasının tamamen termal yatırımlara ayrılması düşünüldüğünden Kanlıca mahallesindeki askeriyeye ait arazi üzerinde duruluyor. Genelkurmay Başkanlığı ile görüşmeler devam ediyor, olumlu netice çıkması halinde TOKİ buraya hastane inşaatına başlayacak.” diye konuştu.