Doktoru Yiğit Cem’e hiç narkoz vermemiş

3,5 yaşındaki çocuğun narkozdan öldüğü iddiaları yalanlanıyor.

3,5 yaşındaki Yiğit Cem'in narkozdan öldüğü iddia ediliyordu.

Ancak bu iddialar Yiğit'in doktoru tarafından yalanlanıyor. Çünkü 3,5 yaşındaki Yiğit Cem'e hiç narkoz verilmedi.

Yiğit Cem'in yakınlarının; "Yiğit Cem ölünce doktor evimize gelip diz çöktü, para teklif etti" iddiaları da yalanlandı. Daha sonra ortaya çıkan görüntülerde, doktorun para teklif etmediği, anneye soru sorarak olayı anlamaya çalıştığı görülüyor.

İşte Yiğit Cem'in doktoru Prof. Dr. Sabiha Keskin'in açıklamaları…

"EEG tetkiki ofisimizde 15 yıl tecrübeli ve sertifikalı EEG teknisyeni tarafından yapıldı. EEG tetkiki zararsız bir tetkiktir. EEG'ye özel bir uyku ilacı ile yapılır. Uyku ilacı 120 yıldır yeni doğan bebeklerde kullanılan bir ilaçtır. Kullanılmadan önce bir tetkik gerekmez. Anestezi değildir. İlacın dozu kilo başına 50 mg. doz olarak ayarlanır. Ağızdan ya da makattan verilir. Ofisimizde bu dozun da altında uygulama söz konusudur. Üstelik, çocuğun uyumaması halinde tekrarlanmak üzere doz üçe bölünür. İlk üçte biri ile uyku yarım saatte gerçekleşmez ise ikinci üçte bir doz verilir. Uykunun gerçekleşmemesi halinde son üçte bir doz makattan verilir. Aileye bu uygulama konusunda EEG teknisyenimiz ve benim tarafımdan bilgi verildi. Çocuk sağlıklı bir şekilde ailesi ile birlikte ofisimizden ayrılmıştır. Çocuğun vefat ettiğini geceyarısı öğrendik. Haberi alır almaz ailenin acısını paylaşmak ve başsağlığı dilemek amacıyla  evine gittim. Vefat  olayı tarafıma  aile tarafından haber verildi. Hemen akabinde de başsağlığı dilemek ve olayın sebebini anlayabilmek için  ailenin evine gittim. Bu da televizyon haberinde 'Diz çökmüş ikna etmeye çalışıyor' şeklinde verilerek 35 yıllık meslek hayatım tartışılır hale getirilmek istenmiştir”

“İĞNE VE NARKOZ YAPILMADI”

Prof. Dr. Sabiha Keskin, çocuğu sadece muayene ettiğini ve teşhis amacıyla EEG istediğini belirterek, "Bu konuda benimle kurulan yegane ilişki, EEG'nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğum şirkette çekilmiş olmasıdır. Kaldı ki EEG teknisyeni, bu konuda yetkin ve sertifikalı olup  15 yıllık tecrübe sahibidir. EEG için verilen uyku ilacının dozu normalin altındadır. Yüksek olsa her nöroloğun kolayca anlayabileceği biçimde hızlı aktivite içerirdi.  Bu çocuğa; iğnede yapılmadığı ve narkoz verilmediği ofisimize girdiği andan itibaren izlenen kamera kayıtları ile sabittir.Konuyla ilgili  kamera kayıtları dahil bütün delilleri, belge ve bulgular Sağlık Bakanlığı ve savcılığa teslim ettik. Ölüm sebebi, Adli Tıp raporuyla ortaya çıkacaktır” şeklinde konuştu.