3 bodyguarda ömür boyu hapis

Eskişehir'de, geçen yıl Temmuz ayında bir kişiyi öldürüp, 2 kişiyi de yaralayan barlarda bodyguard'lık yapan Soykan Çiçek, Murat Selli ve Mehmet Kılıç, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, merkeze bağlı Muttalip Beldesi Bozdağ Mevkii’nde, 21 Temmuz 2005 tarihinde meydana gelmişti. Barlarda bodyguard’lık yapan Soykan Çiçek (33), Murat Selli (31) ve Mehmet Kılıç (28), daha önceden aralarında tartışma bulunan Murat Kılıç’ı (19) tabancayla öldürüp, Utku Çelik’i de (21) ağır yaralamışlardı. Zanlılar, Murat Kılıç’ın cesedini 34 EYB 50 plakalı çalıntı Mercedes marka otomobilin bagajına koyup kent merkezine geldiklerinde kendilerini şüphe üzerine durduran polis memurlarından Mevlüt Onar’ın tabancasını gasp etmişler, Onar’ı da bu silahla ayaklarından yaralayıp kaçmışlardı. Zanlılar, daha sonra düzenlenen operasyonla yakalanmışlar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardı.

Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmaya tutuklu sanıklar Murat Selli, Soykan Çiçek ve Mehmet Kılıç ile olaya karıştıkları gerekçesiyle tutuksuz yargılanan Yasin Köroğlu katıldı. Olayın azmettiricisi olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Ahmet Temel ise duruşmaya katılmadı. Tutuklu sanıklar duruşmada suçu birbirlerinin üzerlerine attı.

Mahkeme heyeti, Soykan Çiçek, Murat Selli ve Mehmet Kılıç’ı ‘adam öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Heyet ayrıca Murat Selli ve Mehmet Kılıç’a ‘öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20’şer yıl, ‘polis memurunun tabancasını gasp etmek’ten 13’er yıl ve ‘ruhsatsız silah taşımak’ suçundan da birer yıl 6’şar ay hapis cezası verdi. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, ömür boyu hapis cezasına çarptırdığı diğer sanık Soykan Çiçek’i de ‘öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırdı. Heyet, tutuksuz sanıklardan Yasin Köroğlu’na ise suçluları saklamak suçundan 1 yıl 6 ay hapis verdi, duruşmaya katılmayan ve ‘azmettiricilik’le suçlanan Ahmet Temel ise beraat etti.