3 değil 13 puanımız silinsin!

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Kurtar, "Güneydoğu'daki olaylar eğer Diyarbakırspor'un üç puan silinmesiyle çözülecekse gerekirse 13 puanımız silinsin bu olaylar çözümlensin" dedi.

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, “Güneydoğu’daki siyasi olaylar eğer Diyarbakırspor’un üç puan silinmesiyle çözülecekse gerekirse 13 puanımız silinsin bu olaylar çözümlensin” dedi.
Turkcell Süper Lig’de yarın İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşılaşacak Diyarbakırspor, bu maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla tamamlarken hala Bursaspor maçının etkisinden kurtulamadı. Güneydoğu ekibinde herkes Bursaspor maçının tekrarını istiyor.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesinde CİHAN’a açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Güvenç Kurtar, bir haftadan beri Riva’da hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek, “Esasında maça konsantre olmamız lazım ama başka şeyleri de düşünüyoruz. Bize verilen cezalar var. Bursaspor maçının ne olacağı yönündeki karar açıklanacak. Kalan 10 tane maçımız var. Bunların ilkini yarın İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağız. Galip gelmekten başka düşüncemiz yok. Artık iç saha, dış saha, seyircili, seyircisiz ayrımı falan yaptığımız yok. Her maçı kazanmak için oynayacağız.” diye konuştu.

GEREKİRSE MAÇIN TEKRARINI BURSA’DA OYNAYALIM

Bursaspor ile oynadıkları ve 17. dakikada hakem Mustafa Kamil Abitoğlu tarafından tatil edilen karşılaşmanın tekrar edilmesi gerektiğini vurgulayan Güvenç Kurtar, gerekirse tekrar maçını Bursa taraftarının önünde de oynayabileceklerini söyledi.

Maçın yarıda kalması nedeniyle herkesin hükmen mağlubiyet beklentisi içinde olduğunu da belirten tecrübeli teknik adam, “Bursaspor maçıyla ilgili olarak herkes hükmen mağlubiyet beklentisi içinde. Bizim de maçın tekrar edilmesi yönünde beklentimiz var. Bursaspor bu sezon oldukça iyi işler yapıyor. Bu takım bir yere gelecekse, bir yere varacaklarsa maçı kazanmadan üç puanla olmaz. Bileklerinin hakkıyla yensinler üç puanlarını alsınlar. Gerekirse bu maçı Bursa’da bile oynarız. Hiç oynamadan üç puan verilmesi bana göre doğru değil. Bu maçı oynayalım kim yenerse o üç puanı alsın. Kendilerine güveniyorlarsa bu maçı Bursa’da oynayalım. Ben maçın tekrarı konusunda ısrar ediyorum. Sonuçta bu bir sportif faaliyettir.” dedi.

OLAYLAR BİTECEKSE DİYARBAKIRSPOR’UN 13 PUANI SİLİNSİN

Bursaspor ile oynanan maçtan önce gerekli tedbirlerin alınması için her türlü müracatların yapıldığını hatırlatan Güvenç Kurtar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Emniyet güçleri futbolcuları sahanın içine kadar emniyetli bir şekilde getirdiler. Bu futbolcular sahada da korunmalıydı bunun tedbirleri alınması lazımdı. Bu konuda tedbir alınabilirdi. Yine de unutulmaması gereken birşey var. Devlet yıllarca bölgede yaşanan siyasi olayları önlemek için 600 milyar doların üzerinde para harcandı. Eğer Diyarbakırspor’un üç puanı silinerek bu olaylar çözülecekse bırakın üç puanımızı 13 puanımız silinsin olaylar düzelsin.”

KAPTAN BARIŞ: BURSASPOR MAÇINDA OLAY ÇIKARANLAR DİYARBAKIRSPOR TARAFTARI DEĞİLDİ

Diyarbakırspor Kaptanı Barış Ataş da, Bursaspor maçından sonra kendilerini sıkıntılı bir süreç beklediğini ancak yarın İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u mağlup ederek biraz nefes almak istediklerini söyledi. Genç futbolcu, PFDK’nın kendilerine verdiği üç maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası içinde şöyle konuştu:

“Belki bu karar bizim için daha hayırlı olur. Bu verilen cezayı hiçbir arkadaşım kafasına takmıyor. Herkes yarınki maçı düşünüyor.”

Bursaspor maçında olay çıkaran taraftarların Diyarbakırspor taraftarı olduğuna inanmadığını kaydeden Kaptan, “Ben ve takımdaki Abdullah Diyarbakırlıyız. Maç başlamadan önce taraftarların yanına giderek yapmayın etmeyin diye uyardık bize destek olun dedik. Bence bu yaşanan olayların alt yapısı daha önceden hazırlanmış gibiydi. Bizim seyircimiz Denizlispor bizi yendiğinde rakip takımı alkışlayarak göndermişti. Gerçek taraftar onlardı. O gün maça gelen ve olay çıkaranların Diyarbakırspor taraftarı olduğuna inanmıyorum.” dedi.

Erhan Şentürk de, yarın İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u yenerek üç puan almak istediklerini ve Bursaspor maçının tekrarını beklediklerini söyledi.