3 gün önce hapisten çiktilar yine çaldilar

3 ay cezaevinde yattiktan sonra 3 gün önce tahliye olan 3 genç, tekrar tutuklandi.

Edremit ve çevresinde isledikleri çesitli suçlar nedeniyle üç ayri suç dosyasi ile dün (cumartesi) Edremit Asliye Hukuk Mahkemesi’nde hakim önüne çikan 20 yaslarindaki Mehmet K., Durmus K. ve Murat B., tutuklanarak Edremit Cezaevi’ne gönderildi.

Daha önce isledikleri suçlar nedeniyle girdikleri cezaevinden tahliye olduktan sonra ayni suçlardan tekrar yargilandiklarini ileri süren gençler, haklarindaki suçlamalari kabul etmediler. Saniklar, “Bizim daha önceki isledigimiz suçlarla baglanti kurulmaya çalisiliyor. Biz daha önceki yargilamamizda arabalari kimlerden aldigimizi söyledik. Bu suçlardan yargilanip 3 ay hapis yattiktan sonra tahliye olduk. Ayni suçlardan tekrar yargilanmak isteniyoruz. Biz cezamizi çektik. Içeriden çiktiktan sonra kendimizi topluma kazandirmak istiyorduk ancak tekrar tutuklandik.” diye yakindilar.

Bu arada, tutuklanma kararinin ardindan saniklar, adliye koridorunda bulunan ankesörlü telefondan yakinlarini arayarak, yeniden tutuklandiklarini haber verdiler.

Saniklarin, Agustos ayinda Yalova’nin Altinova Ilçesi, Bursa’nin Karamürsel Ilçesi ve Edremit’in Altinoluk Beldesi’nden 3 ayri otomobil çaldiklari, sahte ruhsat, ehliyet ve kimlik bulundurduklari, bir otomobilden de plaka çaldiklari bildirildi. Saniklarin ilk olarak, Balikesir’in Gömeç Ilçesi’nden bir otomobili çalmak isterken suçüstü yakalandiktan sonra tutuklandiklari ögrenildi.