3 günlük polis intihar etti

Burdur'un Bucak ilçesinde 3 gün önce göreve başlayan ve eğitim için Burdur'da bulunan bir polis memuru, kendini beylik tabancası ile vurarak intihar etti.

Edinilen bilgiye göre, Hatay Dörtyol nüfusuna kayıtlı olan ve ailesi Adana’da ikamet eden polis memuru Mustafa Yaldır (29), göreve başladığı 3. gün kendini vurarak intihar etti. Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosuna verilen Yaldır’ın diğer 12 arkadaşı gibi yeni mezun olduğu ve 3 gün önce Burdur’a geldiği öğrenildi.

İstanbul Etiler Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan Yaldır’ın dün gece Polisevi’nin 1. katında bulunan odasında beylik tabancasıyla başına bir el ateş ederek intihar etti. Yaldır’ın ölümü merkez karakoldaki eğitimine gelmemesi ile anlaşıldı. Emniyet çalışanları saat 10.00 sıralarında kendisine ulaşılamayan Yaldır’ın kaldığı odayı kontrol etti. Mustafa Yaldır’ın yatağında vurulmuş olarak yattığını gören emniyet çalışanları, durumu savcılığa haber verdi. Savcı ve olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışma sonunda Yaldır’ın kendini öldürdüğü anlaşıldı.

Yaldır’ın cesedi yapılan otopsinin ardından Adana’ya gönderildi. Genç polisin bekar ve içine kapanık bir kişi olduğu öğrenildi.