3 ili kapsayan operasyonda hırsızlık şebekesi çökertildi

Sakarya, İstanbul ve Bursa'da hırsızlık şebekesine yönelik olarak düzenlenen operasyonlarda 25 hırsızlık olayı aydınlatıldı.

Sakarya, İstanbul ve Bursa’da hırsızlık şebekesine yönelik olarak düzenlenen operasyonlarda 25 hırsızlık olayı aydınlatıldı. Operasyonda gözaltına alınan 12 kişiden 1’i tutuklandı.
Serdivan, Arifiye, Adapazarı ve Sapanca İlçelerinde çeşitli tarihlerde meydana gelen faili meçhul iş yerlerinden ve otodan hırsızlık olayları ile ilgili soruşturma yürüten ve bir ihbarı değerlendiren Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, hırsızlık şebekesini çökertti. Sakarya, İstanbul ve Bursa İllerinde gerçekleştirilen operasyonlarda hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri ileri sürülen, hırsızlık mallarını satan ve hırsızlık mallarını satın aldıkları iddia edilen İ.K (31), F.S.U. (35), S.S.U. (32), M.A. (30), H.Y. (32), R.A. (42), E.Y. (42), S.B. (46), A.K. (36), A.D. (27), R.M. (30) ve M.K. (34) isimli şüpheliler yakalandı.
Şüphelilerin iş yerlerinden çaldıkları malzemeleri, internet ortamında ve birebir üçüncü şahıslara sattıkları tespit edildi. Şüphelilerden çalıntı oldukları belirlenen 6 adet televizyon, 6 adet bilgisayar monitörü,6 adet bilgisayar kasası, 2 adet ağaç kesme motoru, 50 metre ara kablo,2 adet digital gönye makinesi,1 adet matkap, 2 adet sunta kesme makinesi,1 adet çift elembi,1 adet şarjlı vidalama aleti ve şarj makinesi, 2 adet oto teybi, 2 adet dizüstü bilgisayar, 2 adet klavye, 4 adet hoparlör, 3 adet uydu alıcı cihazı ve 3 adet uzaktan kumanda ele geçirildi. Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden İ.K. tutuklandı.