3 kişi camdan atladı

Fatih'te 2 katlı ahşap binada çıkan yangında alevlerden kaçan aile fertleri yardım gelmeyince kendilerini 2 kattan aşağı attı.

Sokakların dar olması ve araç parkları yüzünden itfaiye ekiplerinin ulaşmakta güçlük çektiği yangında 3 kişi yaralandı. İtfaiye ekiplerinin söndürme çalışmaları devam ederken içerde başkalarının olabileceği belirtiliyor.
Edinilen bilgiye göre yangın sabah 09.45 sıralarında Fatih Tevkii Cafer Mahallesi Duhancı Sokak üzerindeki 2 katlı ahşap binada çıktı. Giriş katta başlayan yangın kısa sürede büyüyerek önce üst kata, ardından da bitişiğindeki binaya sıçradı. Giriş kattaki alevler nedeniyle dışarıya çıkamayan üst kattaki aile fertleri ön cama çıkarak yardım istedi. Kendilerine herhangi bir yardım gelmeyince aile fertleri binanın arka kısmına giderek kendilerini camdan aşağı attı. Sokakların dar olması ve araç parkları yüzünden itfaiye ekipleri uzun süre yangına müdahale edemedi.
Düşmenin etkisiyle 2’si kadın biri çocuk üç kişi yaralandı. Yaralanan yaşlı bir kadın ambulansla , kızı olduğu belirtilen kadın ise taksiyle hastaneye kaldırıldı. Camdan atlayan ve hafif bir şekilde yaralanan çocuk, yardım gelmeyince arka camdan atlamak zorunda kaldıklarını belirterek içerde başka kimselerini daha olabileceğini söyledi.
İtfaiyenin çok geç geldiğini öne süren vatandaşlar, yangının çok kısa sürede büyüdüğünü belirterek ön camda kadınların yardım isteğini ancak alevler yüzünden binaya yaklaşamadıklarını söyledi.
İtfaiye ekiplerinin söndürme ve soğutma çalışmaları devam ederken, içerde 3 kişinin daha olabileceği belirtiliyor.