3. köprü inşaatında ölen iki kardeş toprağa verildi

İstanbul'da yapımı devam eden 3. köprünün Reşadiye-Çamlık bağlantı yolu üzerinde meydana gelen göçük altında kalarak yaşamını yitiren kardeş işçiler Yaşar Bulut (58) ve Lütfü Bulut (47), Yalova'da defnedildi.

İstanbul’da yapımı devam eden 3. köprünün Reşadiye-Çamlık bağlantı yolu üzerinde meydana gelen göçük altında kalarak yaşamını yitiren kardeş işçiler Yaşar Bulut (58) ve Lütfü Bulut (47), Yalova’da defnedildi.

Yalova’nın Altınova ilçesi Tavşanlı beldesindeki evlerine getirilen cenazeler, ailesi ve yakınlarını yasa boğdu. Kazadan saniye farkı ile kurtulan ölen işçilerin kardeşi Sonay Bulut (45), yaşadığı dehşet anları anlattı. Şeker hastası olduğu için olay yerinde bayılan Sonay Bulut, “Ağabeylerim gözlerimin önünde yok oldu. Gözlerimin önünde öldüler. Ben ise saniyeler farkıyla kurtuldum.” dedi.

Yaşar Bulut ile kardeşi Lütfü Bulut’un cenazeleri İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak önce Yukarı Tavşanlı Asma Sokak’taki evlerine ardından Tavşanlı Merkez Camii’ne getirildi.
Cenaze töreninde Lütfü Bulut’un oğlu Furkan, kazadan kurtulan amcası ile dertleşti. Babasının tabutu önünde diz çöken 20 yaşındaki Furkan’ın ağustos ayında askere gideceği öğrenildi. Ölen işçi kardeşlerin yakınları tabutlarına sarılarak dua etti.

İki kardeşin cenaze namazı Tavşanlı Merkez Camii’nde kılındı. Cenazeye AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun yanı sıra Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, Tavşanlı Belediye Başkanı Kadri Çiçek ve aynı şantiyede çalışan kardeşleri Sonay Bulut ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kardeş işçilerin cenazesi ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Tavşanlı belde bezarlığına defnedildi.

Hayatını kaybeden Lütfü Bulut’un eşi Güllüman Bulut’un eşi ile kazadan iki saat önce telefonla konuştuğu, Bulut’un eşine ‘İçimde kötü bir his var, işe gidesim yok’ dediği öğrenildi.