3 saat içinde 4 araç kundaklandi

ISTANBUL - Sisli ve Besiktas'ta 3 saat içinde 1 kamyonet ile 3 otomobil kimligi belirsiz kisi veya kisilerce atese verildi.

Sisli ve Besiktas’ta meydana gelen araç yanginlari dikkatleri bu bölgelere yogunlastirdi. 3 saat içinde biri kamyonet olmak üzere 4 araç kimligi belirsiz kisi veya kisilerce atese verildi. Saat 11:00 siralarinda Besiktas Gayrettepe’de bir binanin otoparkinda kundaklanan otomobilde yangin büyüyünce diger araçlara da siçradi. Burada iki otomobilde maddi hasar meydana geldi. Saatler gece 01:00 siralarinda ise Çeliktepe Namik Kemal Caddesi üzerinde bir kamyonet ile iki otomobil atese verildi.

Bölgede araç yanginlarinin yogunlasmasi üzerine polis ve itfaiye alarma geçti. Polis, konuyla ilgisi oldugu düsünülen iki süpheli sahsin pesine düstü. Çeliktepe sokaklari karis karis aranirken, sahislarin Çeliktepe Mezarligina kaçtigi bilgisi üzerine polis mezarligi ablukaya aldi. Mezarlik ve çevresinde uzun süre devriye gezen polisler süpheli sahislara ulasamadi.

Araç yanginlarinin pazarcilik yapan iki grup arasinda çikan kavganin devami oldugu iddia edildi. Ancak otomobili yanan Idris Çay isimli vatandas, pazarcilarla ilgisi ve yakinligi olmadigini söyledi. Çeliktepe Ok Sokak’ta kundaklanan otomobili söndüren bir vatandas da evinden disariya çiktiginda aracin alev alev yanmakta oldugunu belirterek “Plakasi sökülmüstü, motor kismi yaniyordu. Itfaiyeye haber verip kendi imkanlarimizla söndürmeye çalistik. Kimin yaktigini ise göremedik ” seklinde konustu.

Olayin devaminin gelmesi ihtimaline karsi Çeliktepe Polis Merkezi’ne Çevik Kuvvet polisi çagirildi. Çok sayida Çevik Kuvvet polisi karakol önünde uzun süre bekledi.

Olayla ilgili sorusturma devam ediyor.