3 saatte 112 acil ekiplerine yetiştirildi

Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Çekmece köyünde hasta bid kadın, kızakla 3 saat süren yolculuktan sonra 112 acil ekiplerine ulaştırıldı.

Köy yolları kapalı olması nedeniyle köylüler Gülüzar’ı kızakla hastaneye yetiştirmek için yola çıktı. Kızakla 7 kilometrelik yolu 3 saatte katettiklerini ifade eden köy muhtarı Veysi Akhan, “Sabah durumu Jandarma ve 122 Acil Kurtarma ekiplerine bildirdik. Köy yolu kapalı olduğundan dolayı hastayı asfalta kadar getirmemizi istediler. Köyde 12 kişiyle hastayı kızağa bindirdik, 3 saat yolculuktan sonra ancak asfaltta çıkartabildik. Asfalt yolla çıkarttığımızda 112 Acil ve Jandarma ekipleri bizi karşıladılar.” dedi.

Köy yollarının 3 günden beri kapalı olduğunu söyleyen Köy Muhtarı Veysi Akhan, “Köy Hizmetleri köy yolumuzu her kar yağışından sonra açmalarına rağmen son bir haftadan bu yana aralıksız devam eden yağış nedeniyle 3 gündür kapalı. Bu yıl en çok kar yağışı alan kış mevsimini yaşıyoruz. Son 10 günden bu yana güneş yüzüne hasret kaldık.” diye konuştu.

Tatvan Devlet Hastanesi’nden aldığımız bilgiye göre hastaneye kaldırılan Gülüzar Demiral, yüksek tansiyon nedeniyle müşahade altında tutuluyor.