3 üniversiteli kizi itfaiye kurtardi

TRABZON'da terk edilmis bir evde çikan yanginin siçradigi bitisikteki apartmanin 5'inci katinda uyuyan Karadeniz Teknik Üniversitesi ögrencisi 3 genç kiz, itfaiyenin zamaninda müdahalesi ile kurtarildi.

Yenicuma Mahallesi Bayram sokak üzerinde bulunan terk edilmis ahsap binada bu gece saat 16.30 siralarinda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangin çikti. Alevler kisa süre bitisikteki 7 katli apartmanin bazi dairelerine siçradi. Duman içinde kalan apartmanda oturanlar zamaninda disari çikarken, 5’inci katta oturan TKÜ ögrencisi 3 genç kiz ise uyuduklari için zehirlenme tehlikesi atlatti. Ihbar üzerine kisa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri bir yandan yangina müdahale ederken, bazi itfaiye erleri de oksijen maskesiyle girebildikleri apartmanda tüm taklari tek tek dolasip zillere basarak uyarida bulundu.
Itfaiye görevlilerinin zile basmalari sonucu uyandiklarinda yogun bir dumanla karsilasip nefes almakta dahi zorlanan üniversiteli kizlar, zamaninda müdahale ile binadan çikarildi. Ambulansta ilk müdahaleleri yapilan üniversite ögrencileri daha sonra hastaneye kaldirildi. Dumandan etkilendikleri belintilen ögrencilerin saglik durumlarinin iyi oldugu bildirildi.

EVINDEN GÜÇLÜKLE ÇIKARILDI
Bu arada yanginin siçradigi bir baska binada oturan yasli bir kadin ise evini terk etmek istemedi. Bunun üzerine kapi itfaiye ekipleri tarafindan açilarak yasli kadin ikna edilip disari çikartildi. Yanginla ilgili arastirma baslatilirken, bazi apartman sakinlerinin uzun süre olayin etkisinden kurtulamadigi görüldü.