30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahları Günü tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahları Günü tüm yurtta olduğu gibi Antalya'nın Manavgat ilçesinde de coşkuyla kutlanıyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahları Günü tüm yurtta olduğu gibi Antalya’nın Manavgat ilçesinde de coşkuyla kutlanıyor.

    Kutlamalar, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Garnizon Komutanı Metin Alkaya ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla başladı. Kutlama etkinlikleri kapsamında Garnizon Komutanlığı’nda görevli Jandarma Teğmen Ataman Es günün anlam önemini belirten bir konuşma yaptı. Teğmen Es, 30 Ağustos 1922 Büyük Taarruz (Başkomutanlık Meydan Muhaberesi) 91. yıl dönümünü kutlamanın onur ve kıvancı içinde olduklarını söyledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünde ‘Ulusun yaşamı tehlikeye girmediği sürece savaşların bir cinayet’ olduğunu söylediğini ifade eden Es, bunu da yine ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ sözüyle bütün dünyaya duyurduğunu kaydetti.

Tören sonrası Kaymakam Bulgurlu, Garnizon Komutanı Alkaya ve Belediye Başkanı Sözen halkı selamladı. Daha sonra Kaymakam Bulgurlu, kutlamaları makamında kabul etti. Kaymakam Bulgurlu, kutlamalarda Yağız Arda isimli üçüncü sınıfta dördüncü sınıfa geçen çocuğa 30 Ağustos Zafer Bayramı senin için en anlam ifade ediyor sözünü küçük öğrenci ’30 Ağustos Zafer Bayramı 91 yıl önce ülke topraklarına göz diken düşmanlardan temizlenmesinin adıdır’ diye cevap verdi.

Başkan Sözen, kutlamaların ardından Kore Gazisi Mehmet Kara’nın(84) elini öperek bütün gazilerin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.