34 ilde nüfus sayımı tamamlandı

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi, bir başka deyişle nüfus sayımında çalışmalar hızla devam ederken, 34 ilde sayım tamamlandı.

Türkiye İstatistik Kurumundan (TÜİK) yapılan açıklamaya göre, bugün saat 16.00 itibariyle, 10 ilde de sayımın yüzde 90’ı bitti.

Sayım kapsamında şimdiye dek, 18 milyon konut ziyaret edildi ve 48 milyon 63 bin 518 kişi kaydedildi.

-SAYIMI TAMAMLAYAN İLLER-

Daha önce çalışmanın tamamlandığı ilan edilen 16 ilin yanı sıra, 18 ilde de hane ziyaretleri ve veri girişleri tamamlandı. Böylece sayımı biten il sayısı 34’e çıktı.

Kalite kontrol aşamasına geçilen bu iller ise şunlar:

”Afyon, Aksaray, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Burdur, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Edirne, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Tunceli, Uşak, Yalova ve Zonguldak.”

-YÜZDE 90’I BİTENLER-

Sayımı yüzde 90 oranında biten illerin sayısı ise 10 oldu.

Bunlar, Amasya, Bolu, Giresun, Hatay, İzmir, Kars, Manisa, Mardin, Rize ve Şırnak olarak sıralanıyor.

Yüzde 75-90 arasında sayımını bitiren il sayısı ise 19 adet. Bu iller de şöyle:

”Adana, Adıyaman, Antalya, Batman, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Erzurum, Eskişehir, Hakkari, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Konya, Mersin, Ordu, Sivas, Tokat ve Trabzon.”

-YÜZDE 75 VE ALTI TAMAMLANANLAR-

Yüzde 75’in altında sayımını tamamlayan il sayısı 18 olurken, Ankara ve İstanbul da bu kategoride yer alıyor.

Ağrı, Ankara, Ardahan, Bitlis, Bursa, Denizli, Gaziantep, Iğdır, İstanbul, Kocaeli, Muğla, Muş, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Van ve Yozgat bu kategoride bulunuyor.