365 köy yolu ulaşıma kapandı

Rize'de etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. İl genelinde toplam 360 köy yolu ulaşıma kapandı.

Rize merkez ve ilçelerde bulunan bazı mahalleler ise kar yağışı nedeni ile araç trafiğine kapalı bulunuyor.

Rize’nin Çayeli ilçesinde ise yoğun kar yağışı nedeni ile şehir içme suyu şebekesinde arıza meydana geldi. İlçede evlere su verilemezken, vatandaşlar su ihtiyaçlarını ilçe içerisinde bulunan çeşmelerden karşılıyor.

Köy Hizmetleri ekipleri 16 ekip ve 36 araç ile çalışmalarını sürdürüyor. Rize Belediyesi ve ilçe belediyeleri olumsuz hava koşulları neden ile kriz masası oluşturdular.

Denizlerdeki şiddetli fırtına nedeni ile Çayeli İlçesi Kanlıdere Balıkçı Barınağı zarar gördü. 5 balıkçı teknesi alabora olarak batarken teknelerini kurtarmaya çalışan 10 balıkçı denize düştü. Çevrede bulunan vatandaşlar tarafından kurtarılan balıkçıları Çayeli Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Sağlık durumları iyi olan 8 balıkçı taburcu edilirken ayağı kırılan Bahri Terzi ve başından yaralanan Yunus Yıldırım Rize Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralıların tedavilerinin devam ettiği belirtildi.

Öte yandan Rize Ahmet Mesut Yılmaz Sahil Kompleksinde bulunan 3 üç iş yeri ise dalgaların sahile fırlattığı kayalar sonucu hasar görerek kullanılamaz hale geldi.