38 günlük bebeği sokağa attılar

YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde tedavi edilen 38 günlük bebek, tedavisinin ardından dayısı olduğu öne sürülen bir kişi tarafından hastaneden alınarak, sokağa terk edildi.

Ağrı’nın Patnos ilçesinde yaşayan V.A. ile M.A. çiftinin 38 gün önce Erciş Devlet Hastanesinde dünyaya gelen bebeği, vücudundaki yanığa benzer lekeler nedeniyle bir günlük iken Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesine getirildi. Hastanenin Yeni Doğan Ünite’sinde tedavi altına alınan ve cinsiyeti kız olan bebeğe, deri hastalığı olan ”Epidermolizis Bülloza” teşhisi kondu.

37 gün hastanede kalan ve tedavisi tamamlanan bebek, hastane kayıtlarına göre dayısı olduğu öne sürülen ancak kimliği belirlenmeyen bir kişi tarafından alındı. Ağrı’nın Patnos ilçesine götürülmek üzere hastaneden alınan bebek, Van’ın Erciş ilçesinde Beyazıt Mahallesi’ndeki Beyazıt İlköğretim Okulunun yakınında kundağa sarılmış ve terk edilmiş halde bulundu. Erciş Devlet Hastanesine götürülen ve yanık şüphesiyle Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesine sevk edilen bebek, yeniden tedavi altına alındı.

YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Hüseyin Avni Şahin, bebeğin 37 gün önce hastaneye getirildiğini, hastalığın doğuştan gelen bir deri hastalığı olduğunu ifade etti. Şahin, bebeğin ailesinin kimlik bilgilerinin hastane kayıtlarında bulunduğunu, gerekli adli işlemler tamamlanıncaya kadar bebeğin hastanede tedavi altında tutulacağını kaydetti.