38 kişi adliyeye çıkarıldı

Ege Bölgesi'ndeki 4 ilde yapılan eşzamanlı operasyonlarda teşekkül halinde uyuşturucu kaçakçılığı, hırsızlık ve silah kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 38 kişi adliyeye çıkarıldı.

Uşak, İzmir, Manisa ve Kütahya İl Emniyet müdürlükleri ekiplerinin operasyonlarda Uşak’ta 30, İzmir’de 6, Manisa’da 1, Kütahya’da 1 kişi 3 gün önce gözaltına alınmıştı. Zanlılar, sorgulamalarının ardından bugün adli mercilere sevk edildi.

Şahıslar, adliyeye bir otobüs ve 2 polis aracıyla götürüldü. Birisi ayaklarından rahatsız olduğu için bastonlarla ve polislerin yardımıyla adliyeye güçlükle çıkarılabildi.

Şebekenin yaklaşık sekiz aydan bu yana takip edildiği bildirilirken zanlıların evlerinde yapılan aramalarda fişek halinde piyasaya sürülmeye hazır uyuşturucu maddeler, Banaz ilçesine bağlı bir köyde kurusıkı tabancaların gerçeğe dönüştürüldüğü atölyede silahlar ve silah yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlılardan bazılarının çeşitli sabıkaları bulunduğu öğrenildi. Kütahya’da firar ettiği öğrenilen şahsın evine yapılan operasyonda ise 500 kök dişi hint keneviri ele geçirildi.