4 çocuk yanmaktan son anda kurtuldu

Şanlıurfa'da gece yarısı Kürt asıllı bir aile, molotof yağmuruna tutuldu.

Şanlıurfa’da gece yarısı Kürt asıllı bir aile, molotof yağmuruna tutuldu. Gece saat 01.00 sıralarında evin içine atılan molotoflar 4 çocuğun uyuduğu odaya düştü. Molotoflar pencerenin hemen kenarında uyuyan küçük kızın saçlarını yaktı. Son anda hem kendisini, hem de kardeşlerini yanmaktan kurtaran kızın imdadına anne ve babası yetişti. Örgüt sempatizanlarına Kürtçe seslenen aile reisi, evine ve çocuklarına molotof atılmasına isyan etti.
Her seferinde farklı bahanelerle sokağa çıkan terör örgütü sempatizanları, kamu kuruluşları, STK’lar, bankalar, PTT şubelerinin ardından şimdi de evleri hedef aldı. Bunun son örneği Şanlıurfa’nın Hayati Harrani Mahallesi’nde meydana geldi. Gece geç saatlerde bir gurup örgüt yandaşı, Şanlıurfa Valiliği bünyesinde mahalleli kadınlara eğitim vermek amaçlı SODES projeleri kapsamında kurulan ‘Kadın Kültür Evi’nin’ alt katında bulunan bir eve 3 molotof attı. Kültür evi birinci katta yer almasına ve atılan molotofu ulaştırma olasılığı yüksek olmasına rağmen molotoflar, giriş katta bulunan eve isabet etti. Kültür merkezinin bulunduğu dairenin de molotof atılan aileye ait olduğu öğrenildi. Atılan molotoflar camı kırıp 4 çocuğun uyuduğu odaya girdi. Patlama sesi ile yerinden fırlayan evin büyük kızı, molotof ateşinden kurtulamadı, saçının bir kısmını molotof ateşine kaptırdı. Bu sırada diğer odada uyuduklarını belirten anne ve baba, hemen çocukların odasına koştu. Evi alev alev gören anne baba, yangına su ile müdahale ederek ateşi sündürdü.

    BABA MOLOTOF ATANLARA KÜRTÇE İSYAN ETTİ
    Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, olaya karışan 2 kişiyi gözaltına aldı. İnşaat işçisi olduğu öğrenilen aile reisi, örgüt sempatizanlarına Kürtçe tepki gösterdi. Kürt baba, “Çocuklarım burada yatıyordu, o sırada molotof attılar. Çocuklarım şimşek çaktığını zannetti. Ben diğer odadan buraya koşarak geldim. Geldiğimde alevler tavana yetişmişti. Su getirene kadar çocuklarımın saçı, yüzü yandı su ile söndürdüm. Bize bu yapılır mı? Ben sabahtan akşama kadar inşaatta çocuklarıma bir lokma ekmek almak için çalışıyorum, siz de gelip çocuklarımı ve evimi yakacaksınız ayıp size…” şeklinde sitemde bulundu. Gece yarısı molotoflu saldırıya uğrayan aileyi olay yerine gelen polisler rahatlattı.