4 kişi yakalandı!

Şırnak'ta güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyon sonucu terör örgütü PKK'ya destek sağlayan 4 kişi yakaland.

Şırnak Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlilerinin ortak çalışması neticesinde yasadışı bölücü terör örgütüne lojistik destek sağlayan 3 şahsın gözaltına alındığı bildirildi.

Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda, kırsal alana aktarılmak üzere, 4 adet lojistik malzeme listesi, 5 adet cep telefonu, 6 adet sim kartı ve bölücü terör örgütü mensuplarına ait fotoğraf ele geçirildi. Düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilere sevk edilen 3 kişiden 2’si serbest bırakılırken 1 kişi ise tutuklandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlilerinin yaptığı bir başta çalışması neticesinde de yasadışı bölücü terör örgütü adına halktan tehditle haraç toplamaya çalışan 1 şahıs yakalandı. Yapılan çalışmalarda örgüt adına yazılma 2 adet mektup ele geçirilirken; yakalanan 1 kişi tutuklandı.

Şırnak’ta 2 Aralık günü faaliyet gösteren bir siyasi parti tarafından yapılan basın açıklamasının izinsiz gösteri yürüyüşüne dönüşmesinden dolayı emniyet 18 şahıs hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda bulunulan şahıslar, haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli mercilerine sevk edildi. Sevk edilen şahıslardan 2’si yasadışı bölücü terör örgütünün propagandasını yapmak, suç ve suçluyu övmek suçlarından tutuklanarak cezaevine konuldu.