4 metrelik otobüsle 3 metrelik alt geçitten geçmeye çalıştı

Fatih'te 4 metrelik servis otobüsü, sürücüsünün yüksekliğini farkedememesi sonucu, üstündün tren yolu geçen 3 metrelik alt geçide çarptı.

İlginç kaza, gece saat 02: 00 sıralarında Namık Kemal Caddesi üzerinde bulunan tren yolu alt geçidinde meydan geldi. Çalıştığı şirketteki işçileri evlerine bırakıp yanında bulunan 3 akrabasıyla birlikte evine gitmek için yola çıkan Murat Çetin, kullandığı 34 TA 0014 plakalı otobüsle alt geçide çarptı. Çarpmanın etkisiyle otobüsün tavan kısmı tamamen çökerken otobüsün önden ikinci koltuğunda oturan Yavuz Alpoğuz, yaralandı. Sürücü ile birlikte diğer 3 kişi ise kazadan yara almadan kurtuldu. Alpoğuz, olay yerine gelen ambulansla Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Sürücü Murat Çetin, servis dönüşü evlerine gitmek için yola çıktıklarını ve daha önce hiç geçmediği alt geçitten geçerken kaza yaptıklarını söyleyerek, “O an geçidin yüksekliğini farkedemedim. Kaza yaptıktan sonra otaya çıkan gürültü nedeniyle üstümüze bir şeyin düştüğünü zannettim.” diye konuştu. Sürücünün 4 metre yükseklikteki otobüsle, üzerinde “3 metre” yazılı geçidi farkedememesi, dikkat çekti.

Otobüs, polisin yaptğı incelemenin ardından olay yerinden kaldırıldı.