40 bin litre kaçak şarap!

Otellere gönderilmek üzere olan 25 bin litre kaçak şarap ve başka şehre gönderilmeye çalışılan, izinsiz üretilmiş 15 bin litre şarap ele geçirdi.

Jandarma ekipleri, Bekilli ilçesinde kaçak şarap üretilerek turizm bölgelerindeki otellere satılacağı duyumunu aldı. Harekete geçen Bekilli jandarması, ilçenin Poyrazlı, Sırıklı ve Ekizbaba köylerine operasyon düzenledi.

3 köyde eşzamanlı yapılan baskınlarda, Poyrazlı’da M.Y.’nin evinde bin litrelik tanklar içinde 13 bin litre kaçak şarap ele geçirildi. Sırıklı’da E.D,’nin evinde yapılan aramada ise bin ve 5 bin litrelik tanklarda 11 bin litre kaçak şarap bulundu.

Ekizbaba’da O.İ.’nin evindeki aramada da 125 litrelik mavi bidonlarda bin litre kaçak şarap ele geçirildi. Savcının talimatıyla üç yerden çıkan toplam 25 bin litre şarap, Bekilli İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Olayla ilgili gözaltına alınarak hakim karşısına çıkarılan zanlılar M.Y., E.D. ve O.İ., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Öte yandan bir ihbarı değerlendiren Çal İlçe Jandarma ekipleri, İsabey kasabası girişinde İ.Ö. yönetimindeki 64 DC 940 plakalı kamyonu durdurdu.

Kamyonda yapılan aramada üç adet 5 bin litrelik tank içinde, izinsiz olarak üretilmiş ve İzmir’de piyasaya sürülmek üzere nakledilmekte olan toplam 15 bin litre üzüm şarabı ele geçirildi.

Şaraplar İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerine teslim edilirken gözaltına alınan zanlı İ.Ö., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.