40’ından sonra şöhreti yakalamak için yarıştılar

40 yaş üstündekilere yönelik düzenlenen Korostar yarışmasının ilk elemeleri Adana Seyhan Otel'de yapıldı.

40 yaş üstündekilere yönelik düzenlenen Korostar yarışmasının ilk elemeleri Adana Seyhan Otel’de yapıldı. Bir firma tarafından düzenlenen ve Coşkun Sabah, Semiha Yankı, Selçuk Ural ile Osman İşmen’in jürisi olduğu Korostar’da 40’ından sonra şöhreti yakalamak isteyenler ilgi gösterdi.
Renkli görüntülere sahne olan organizasyonun Adana ön elemelerine katılan yarışmacılar müzik yeteneklerini göstermek için büyük çaba gösterdi. Mobilyacı ustasından, banka emeklisine ve kamuda çalışanına kadar farklı meslek gruplardan adayın başvurduğu Korostar’da Adana, Ankara, İzmir, İstanbul elemeleri sonrasında belirlenecek yeteneklerle oluşturulan 10 kişilik koro içinden bir tane de idol seçilecek. Jüri üyelerinden Ses Sanatçısı Coşkun Sabah, yarışmanın 40’ından sonra şöhreti yakalamak isteyen insanlar için son bir fırsat olarak değerlendirdi.
Türkiye’de söz konusu yaş grubundan sanatla uğraşan ancak ihmale uğramış çok sayıda bireyin bulunduğuna işaret eden Sabah, “Bu yarışmayı sesi ve yeteneği olan kimseler için önemli bir fırsat olarak görüyorum. Anlayış olarak destekliyorum. Çünkü ülkede 40 yaş üstü hep itilmiş kakılmış, kaale alınmamış. Ama bir firma bunun farkına varmış. Bence olumlu bir proje. Umuyorum ki Korostar yarışmasında çok değişik, bizi şaşırtan kişiler çıkacak diye düşünüyorum. Herkesi motive etmek gerekir. Evet anladık gençler, yarınlarımız. Ama her şey gençler için değil. Biraz da imkanları herkese eşit şekilde dağıtmak lazım.” dedi.
Yarışmaya katılan Banka Emeklisi 61 yaşındaki Gülten Akçay ise çok heyecanlı olduğunu söyledi. Kendisi için kazanıp kaybetmenin çok önemli olmadığını belirten Akçay, “Bu yaştan sonra ‘şöhret’ diye değil, her anı değerlendirmek güzel. Bundan sonra mutlu olacak her şeyi yapmaya çalışıyorum. Bir yıldır Türk Sanat Müziği Korusu’na devam ediyorum. Bundan dolayı heveslenip, şansımı denemek istedim. Kazanmasam bile bu heyecanı tatmak hoş bir duygu. 61 yaşından sonra şöhreti yakalamaya çalışıyorum.” dedi.
Tarım İl Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan 52 yaşındaki Doğan Akçan ise buradan bir star çıkacağını ifade etti. Heyecanını yenemediğini ve hazırladığı şarkıyı söylemekten zorlandığını bildiren Akçan, Korostar yarışmasını çok önemsediğini dile getirdi. 30 yıldır müzikle uğraştığına dikkat çeken emekli Cumhur Yıldızhan ise ünlü kişilerin karşısında gerçek performansını göstermenin zorluğuna işaret etti. Yıldızhan, “Sonuçta bu bir yarışma. Adana’yı en güzel şekilde temsil etmek için çabalayacağım.” diye konuştu.