42 sabıkası bulunan kapkaççı serbest bırakıldı

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde çevre il ve ilçelerden geldikleri belirlenen, kapkaççılar yine işbaşında idi.

Yine bunu yapmak için Dörtyol’a gelen girdikleri hapishanede tanışıp çıktıktan sonra aynı işi yapan Ş.Ş. (60), E.E. (29) adlı 2 kişi, Numune Evler Mahallesi, Soyer Cadde üzerinde emekli maaşını çeken müşteki H.B.’nin (70) yanına sinsice yanaşarak parasını alıp ortadan kayboldu. Eve gittiğinde parasının yerine gazete parçalarını gören müşteki H.B., 155’i aradığınıbelirterek şunları söyledi: “Yolda yürürken yanıma iki kişi yanaştı, teyze paran düşmüş dedi. Gerçekten yere baktım paramı sardığım paket yere düşmüş, bu esnada paramı yerden almak için eğildim, heralde bu esnada çantamdan gerçek parayı aldılar. Bunu ben eve gidince gördüm ve şaşırdım. Yüzlerini gördüm, hemen tanırım.”

İlçede bir emekli maaşı ile yetinmeyen kapkaççılar, Akbank Dörtyol şubesi arka tarafında tekrar bir kapkaç olayı gerçekleştirmek isterken, vatandaşlarca farkedilince linç edilmek istendi. Yaklaşık 20-30 kişi tarafından hırpalanan kapkaççılar, polislerin gelmesi ile vatandaşların elinden kurtarıldı. Polis merkezine götürülen kapkaççıların birinin Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde 42 adet sabıkası olduğu belirlendi.

Adliyeye sevk edilen kapkaççılar, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Müşteki H.B.’nin yakınları bu kararı beğenmedi.