448 konutun kurası pazar günü çekilecek

Düzce Çavuşlar Mahallesi'nde TOKİ tarafından alt gelir gurupları için yapılan 448 adet konutun kura çekimi pazar günü 18 Temmuz Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Düzce Çavuşlar Mahallesi’nde TOKİ tarafından alt gelir gurupları için yapılan 448 adet konutun kura çekimi pazar günü 18 Temmuz Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.
                Düzce Vali Yardımcısı İlhan Turgut, 320 konut için 7 bin 190 başvuru yapıldığını söyledi. Turgut, “Bunların içinde bir şehit ailesi ve 29 gazi ailesi bulunuyor. 128 konut da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı için ayrılmıştı. Biz bu 128 konutun bir kısmının kuraya tabi tutulmaması yönünde mütevelli heyeti ile bir karar almıştık. Bu kararımızı Toplu Konut İdaresi’ne bildirdik. Onlar da bunu olumlu karşıladılar. Bu konutları, Düzce’nin 4 değişik bölgesinde prefabrikelerde yaşayan, sosyal güvencesi ve herhangi bir geliri olmayan 54 aileye verilmek üzere kura dışı tutacağız. Kalan 74 konut ise kuraya tabi tutulacak.” dedi.
            Depremler sonrasında yapılan ve büyük bir çoğunluğu kaldırılan prefabrik binalarda 54 aile zor şartlar altında barınmaya çalışıyor. Görüntü kirliliği oluşturan prefabrikler, bu ailelerin konutlara yerleştirilmelerinin ardından valilik ve belediye tarafından kaldırılacak.