5 bin 500 öğretmen kursa alınacak

Erdoğan tarafından geçen yıl hizmete açılan Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü'nde bu yıl içerisinde 5 bin 500 öğretmenin kursa alınacağı belirtildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Erzurum Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, E-23 karayolu üzerinde 550 yatak kapasiteli çift ve tek kişilik odalardan oluşan Erzurum Öğretmene Hizmet Eğitim Merkezi’nin yurt genelinde görev yapan bütün öğretmenlere hizmet verdiğini açıkladı. Budak, bünyesinde 300 kişilik üç dilde çeviri özelliklerine sahip salon bulunan enstitüre derslik salonlarla birlikte her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlerin yürütülebildiğini de sözlerine ekledi.

Budak sözlerine şöyle devam etti: “Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen program çerçevesinde 2007 yılı içerisinde 5 bin 500 öğretmen ilimize gelerek bu tesislerde hizmetiçi eğitim programlarına alınacaklardır. Öğretmenlerin hizmetiçi eğitimleri yıl boyunca aralıksız devam edecektir. Öğretmenlere hizmetiçi eğitimlerinin verilmesinin yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluşlarında talepleri doğrultusunda tesislerin tahsis edilmesi mümkün olacaktır. Ülkemiz öğretmenlerine ciddi eğitim imkânı sağlayan bu tesis Milli Eğitim Bakanlığının ülke genelindeki en önemli tesislerinin başında gelmektedir. Tesisimiz öğretmen eğitiminin yanında ilimizin tanıtımında, sosyal ve kültürel faaliyetlerde de önemli yer tutacak bir eğitim tesisidir.”