5 trilyon liraya yaptirdigi ögretmen evini ögretmenler gününde göz yaslari içerisinde açti

BOLU - Bolulu hayirsever Izzet Baysal'in yegeni ve Izzet Baysal Vakfi'nin baskani Ahmet Baysal ve esi Solmaz Baysal tarafindan yaptirilan ve 5 trilyon liraya mal olan Bolu ögretmen evi ve egitim merkezi 24 Kasim ögretmen gününde hizmete girdi.

Açilis sirasinda bir konusma yapan Ahmet Baysal göz yaslarina hakim olamadi. Baysal “Esim ve ben, amcam Izzet Baysal’dan kalan hayirseverlik ruhunu devam ettirterek, anne babalarimizdan kalanlarla bizim hayatimiz boyunca kazandiklarimizi buraya harcadik. Zorluklarla yapilan Ögretmen Evi’ne sahip çikilmasini ve amacina uygun kullanilmasini ögretmenlerimizden rica ediyorum” dedi.

Izzet Baysal tarafindan 7 yil önce yapimina söz verilen ögretmen evi, Izzet Baysal’in 2000 yilinda hayatini kaybetmesi ve kurmus oldugu vakfin önceliginin Abant Izzet Baysal üniversitesinin kurulmasi ve ögrencilerin ihtiyaçlarinin karsilanmasi oldugu için ögretmen evinin yapiminin geciktigini belirten Izzet Baysal’in yegeni ve Izzet Baysal Vakfi’nin Baskani Ahmet Baysal “Amcamin, Bolulu ögretmenlerimizin yazdigi mektupta istedigi ögretmen evini Bolu’ya kazandirma arzusunu vakfin üniversiteye ve ögrencilerine yaptigi yatirimlar nedeni ile gerçeklestirememistik. Bugün ben ve esimin hayatimiz boyunca kazandigimiz gelirler ve anne babamizdan bize kalan miraslarla bu ögretmen evini geçte olsa Bolulu ögretmenlerimize kazandirmanin mutlulugunu yasiyoruz” dedi.