5 yildir maas almadan çalisan Mermerciler Odasi Baskani yeni sezonda aday olmayacak

BURSA - Mermerciler Karocular ve Benzerleri Odasi Baskani Fahri Coskun, 5 yildir maas almadan mermercilerin sorunlarini çözmeye çalistigini söyledi.

5 yilda ekonomik kiriz, 17 Agustos depremi gibi önemli çalkantilar yasayan esnafin dertlerine çözüm aradigini anlatan Baskan Coskun, 285’ten 180’e düsen üye sayisi nedeniyle oda gelirlerinin ancak temel ihtiyaçlar için kullanildigini vurguladi. Bu karsin önemli basarilari amza attiklarini, esnafin sehir disna çikartilmasi için gerekli çalismalari da yürüttüklerini belirten Coskun söyle devam etti; “Geçit’te yaklasik yüz dönümlük ‘Mermerciler Küçük Sanayi Sitesi’ kuracagiz. Plan belediye tarafindan onaylandi. çalismalari baslatmak üzereyiz. Halledilmesi gereken küçük formaliteler kaldi. Iki yil içerisinde sehir içerisinde bulunan bütün mermerci esnafi buraya çasinacak.”

Oda üyeleri ile müsteriler arasinda dogan anlasmazliklara da müdahale ettiklerine isaret eden Coskun, bu kondaki bir çok sorunu çözdüklerinin altini çizdi.

Tam bes yildir baskanliginin yürüttügü odadan tek kurus maas almadigini ifade eden Baskan Coskun, “Oda’nin bir çok sorununu çözdük ama ben bes kurus maas alamadim. Suanda odadan 20 bin YTL alacagim var.” diye konustu.

Oda üyelerinin vefasizliginidan yakinin Baskan Coskun 25 Kasim’da yapilacak Genel Kurul toplantisinda aday olmayacagini sözlerine ekledi.