55 kişi ile 17 kilometre yürüdüler

Antalya'da bulunan doğa sporcuları 55 kişiden oluşan bir gurup ile Ovacık, Mezarlıkdibi, Maden deresi, Kesmeboğazı parkurunda 17 kilometre yürüdü.

TODOSK’un proğramlı günübirlik yürüyüş etkinliğinin Ovacık. Mezarlıkdibi, Maden deresi, Kesmeboğazı parkurunda yapıldığını belirten TODOSK 2. Başkanı Ülker, Kemer ilçesi sınırları içinde gerçekleştirilen yürüyüşün, Gedelme yakınlarında Ovacık’tan başladığını ifade etti. Mezarlık dibi köyünden geçip orman yollarında devam eden yürüyüşün maden deresi boyunca devam ettiğini belirten Ülker, TODOSK üyelerinin akşam saatlerinde Kuzdere Kesme boğazına ulaşarak etkinliği tamamladığını söyledi. Ülker, “55 kişinin yürüdüğü17 kilometreden oluşan parkurun rehberliğini Reyhan Ajlani ile birlikte üstlendik” dedi.

Hafta içi etkinliklerinin çeşitli tanıtımlarla devam ettiğini belirten Ülker, geçtiğimiz hafta içinde, Fethiye Antalya arasındaki tarihi mekanlarda çektiği fotoğraf karelerinden oluşan Telmessos’tan Termessos’a adlı bir dia gösterimi izlediklerini söyledi. Dia gösterimi Kulüp üyeleri ve Kulüpte bulunan konuklar tarafından beğeniyle izlendiğini ifadeden Ülker, geçtiğimiz hafta içinde bir diğer TODOSK akşamında ise TODOSK eğitim biriminin, Etkinlik soruluları ve Günübirlik yürüyüş rehberlerine yönelik bir eğitim proğramı yapıldığını, Eğitimi, Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitmeni ve TODOSK Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Aybatmaz’ın verdiğini söyledi.