6 araca çarpan bayan sürücü 205 promil alkollü çıktı

Ankara'da alkol aldıktan sonra direksiyon başına geçen bayan sürücü 6 araca çarptıktan sonra durabildi.

Polisin “dur” ihtarına uymayan Ateş, Bülbülderesi Caddesi’nde park halinde duran 6 araca çarptı. Alkollü bayan habercilere de hakaret etti. Ateş’in sürücünün çarptığı araçlardan birinin sahibi ise arabasını görünce gözyaşlarını tutamadı.

Ankara Çankaya Libya Caddesi üzerinde saat 06:00 sıralarında bir aracın yolda sağa sola savrularak ilerledidiği gören polis ekipleri 06 BR 699 plakalı aracı durdurmak istedi. Polisin “dur” ihtarına uymayan Gülay Ateş idaresindeki otomobil hızla kaçmaya başladı. Bülbülderesi Caddesi’ne giren otomobil burada 06 AC 4174, 06 AB 7704, 06 GKC 80, 06 UB 810, 06 AY 7955 ve 06 U 2148 plakalı araçlara çarpınca alkollü bayan kıskıvrak yakalandı. Ekip otosuna alınan Gülay Ateş, sinir krizi geçirerek ağlamaya başladı. Kendisini görüntüleyen kameralara da hakaret eden Ateş için ambulans istendi. Gülay Ateş ambulansın gelmesini istemeyince ambulans geri çevrildi.

Araçlarına çarpılan vatandaşlar çıkan gürültü sonrası evlerinden aşağıya indi. Hasar gören minibüsün sahibi olan bayan, alkollü sürücüye “keşke ölseydin” dedi. Arabasının mahvolduğunu gören bayan gözyaşlarını tutamadı. Olay yerine gelen trafik polisi gerekli incelemelerini yaptıktan sonra alkollü sürücüye alkol testi yapmak istedi. Zor da olsa alkolmetreye üfleyen Gülay Ateş, 205 promil alkollü çıktı.