6 il için kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji, Doğu Anadolu'nun 6 ili için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışların akşam saatlerine kadar Şırnak, Muş, Bitlis, Bingöl, Siirt ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, Marmara, Ege, Batı Akdenizde 4 ila 6 derece artacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (Lodos), batı bölgeler ile zamanla Karadeniz kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.Bölgelere göre hava durumu ise şöyle olacak;

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, Kocaeli, Bilecik ve Sakarya çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı çok bulutlu, Afyonkarahisar çevreleri kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, doğusu (Adana, Osmaniye, Hatay, İçel, Kahramanmaraş) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Ankara, Sivas, Kayseri, Yozgat ve Çankırı çevrelerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

BATI VE ORTA KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Bolu ve Kastamonu’nun yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu geçecek.

DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve doğusunun yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların, Şırnak, Muş, Bitlis, Bingöl ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, Diyarbakır, Siirt, Batman ve Mardin çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam saatlerine kadar Siirt ve Batman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.