60. Başbakanlık Kupası Koşusu’nu ‘Derviş Ağa’ kazandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen 60. Başbakanlık Kupası Koşusu'na katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen 60. Başbakanlık Kupası Koşusu’na katıldı. Koşuyu, Jokey Yalçın Akağaç ile Derviş Ağa isimli safkan kazandı. 2 bin metre çim pistte 3 ve daha yukarı yaşlı 12 İngiliz safkanın yarıştığı mücadelede Nevzat Ünlü’nün sahibi olduğu Derviş Ağa, 2.02.83’lük dereceyle yarışı önde bitirdi.
    Derviş Ağa’nın ardından Halis Karataş’ın bindiği Hakkar, foto finiş sonucunda çok az bir farkla 2.02.84’lük derecesiyle ikinci, Jokey Selim Kaya’nın bindiği Mystical Storm, 2.03.03’lük derecesiyle üçüncü ve jokey Ahmet Çelik’in bindiği Smerç ise 2.03.07’lik derecesiyle dördüncü oldu.
    Koşunun birincisi olan Derviş Ağa’nın sahibi Nevzat Ünlü 300 bin lira ödülün sahibi olurken, ikinci Hakkar’ın sahibi Talip Öztürk 120 bin lira, üçüncü Mystical Storm’un sahibi Can Şemenoğlu 60 bin lira ve dördüncü Smerç’in sahibi Valeria Gürsel de 30 bin lira para ödülü kazandı.
    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, programın ardından ‘Avrupa 2011 Gençlik Olimpiyatları’nın açılışının yapmak üzere Trabzon’a hareket etti.