60 yas üstü emekliler maaslarini konutlarinda teslim aldi

SAKARYA - PTT ve Emekli Sandigi isbirligiyle 2 yil önce baslatilan 'Emekliye konutta maas' uygulamasi kapsaminda Sakarya'da 60 yas üstündeki 17 emekli maaslarini arefe gününde konutlarinda teslim aldi.

Konutta maas teslimi uygulamasindan yararlanan 63 yasindaki Sandigi emeklisi Nezih Çengellerli’nin maasi arefe gününde PTT görevlisi tarafindan konutunda kendisine teslim edildi. Yillarca banka önünde maas kuyrugunda çile çektigini söyleyen emekli Çengellerli, PTT’nin uygulamasinin ardindan maasinin evine kadar geldigini söyledi. Kendisinin kalp ameliyati geçirdikten sonra maas kuyrugunda bekleyemedigini anlatan Çengellerli, Konutta maas tesliminden duydugu memnuniyeti dile getirdi. Çengellerli,” Bayram öncesi maasimi konutuma kadar getirdiler. Çok mutluyum bu soguk havada maas kuyrugunda beklemekte vardi. Ama uygulama sayesinde bu dertten de kurtulduk. Bir çok emekli bu uygulamayi bilmiyor. Daha fazla tanitilirsa emeklinin maas çilesi bitecektir. “dedi.

Sakarya PTT Basmüdürü Yilmaz Demir, emeklilerin uygulamaya ilgi göstermedigini söyledi. Bankalarda halen daha kuyrukta bekleyen emeklilerin bulunduguna isaret eden Demir, “Vatandasimiz halen PTT’nin hizmetlerini tam anlamiyla tanimiyor. Birçok afis bürosür hazirladik. Ama ilgi halen çok az. Halen 65-70 yasinda gelmis banka kuyruklarinda emekli maasi bekleyen yaslilarimiz var. Ancak 60 yasini doldurmus tüm emeklilerimiz ‘Emekliye Konutta Maas’ uygulamasindan yararlanabiliyor” açiklamasinda bulundu.