60 yıllık evli çift 17 saat arayla vefat etti

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 60 yıldır evli olan Arslan çifti 17 saat arayla vefat etti. Eşi Yusuf Arslan'ın ölüm haberini aldıktan 17 saat sonra vefat eden Mücesser Arslan, eşinin yanında toprağa verildi.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 60 yıldır evli olan Arslan çifti 17 saat arayla vefat etti. Eşi Yusuf Arslan’ın ölüm haberini aldıktan 17 saat sonra vefat eden Mücesser Arslan, eşinin yanında toprağa verildi.

Turgutlu Ergenekon Mahallesi’nde ikamet eden 60 yıllık evli çiftten Yusuf Arslan (87), bağırsaklarındaki rahatsızlık nedeniyle tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde vefat etti.

Eşinin ölümüne üzülen Mücesser Arslan, kocasının cenazesinin dün öğle namazı sonrası defnedilmesinin ardından 17 saat geçtikten sonra yaşama gözlerini yumdu.

Mücesser Arslan da Turgutlu Yeni Kabristanlık’ta kocasının yanına defnedildi.

Arslan çiftinin polis memuru olan oğulları Orhan Arslan, baba ve annelerini aynı gün içinde kaybetmenin acısını yaşadıklarını ifade etti.

Annesinin, babasının ölüm haberinin ardından büyük üzüntü yaşadığını ve kendisine ”O toprağın altında yatarken ben bu evde yatamam ben de onun yanına gideceğim” dediğini anlatan Orhan Arslan, ”Birbirine bu kadar bağlı olan anne ve babam ölümlerinde bile ayrılmadılar” dedi.