7 bin kişi ADSL internet bağlantısı bekliyor

İzmir'in Aliağa ilçesinde belediye ve diğer toplu konutların da bulunduğu Yeni Mahalle'nin büyük bölümünde sabit ücretle, hızlı ve kesintisiz internet bağlantısı sağlayan ADSL hizmetinin olmaması vatandaşların tepkisini çekiyor.

Üç dönemdir Aliağa’nın en büyük Mahallesi olan Yeni Mahalle’nin muhtarlığını yapan Selma Orhan, Aliağa’da yaklaşık 7 bin kişinin yaşadığı, 900 konutluk mahallenin 619 ile başlayan telefon numaralarının kullanıldığı büyük bölümünde kesintisiz internet erişimi olan ADSL hizmetinin verilmediğini söyledi.

Aliağa’nın genişleme bölgesinde yer alan toplu konutlar ve yeni yaşam alanlarını kapsayan bölgede üç okulun da kesintisiz internetten faydalanamadığını ifade eden muhtar Selma Orhan, “Türk Telekom yetkililerinden bir an önce bu bölgeye ADSL internet erişim hizmetini vermelerini rica ediyorum. Türkiye’nin en büyük sanayi ve ticaret kentlerinden biri olan Aliağa’da 2006 yılında kesintisiz internet hizmetinin olmaması kentimize de bu hizmeti veren kurumlara da yakışmıyor.” dedi.

Yeni Mahalle Muhtarı Orhan, ilçede 619’lu telefonlara hizmet veren santrallarla ADSL portlarının montajının yapılmasıyla sorunun çözümlenebileceğini ancak bugüne kadar bir muhatap bulamadıklarından yakınarak, “Aliağa Türk Telekom yetkilileri İzmir’den ADSL portlarının ilçeye gönderilmediğini, gönderildiği takdirde 2 günde montajın yapılarak hizmet vermeye başlanacağını belirtiyor. Ancak benim mahallemde yaşayan 7 bin kişi bu hizmeti bekliyor. Yetkililerin biran önce bu konuya çözüm bulmasını istiyoruz. Aksi halde çağdaş yaşamın bir gereği olan bu hizmeti alabilmek için tüm yasal ve demokratik girişimlerde bulunacağız.” diye konuştu.