7 seçmenli köye 5 görevli!

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'ne bağlı 7 seçmenli Güvemcik Köyü'ne devlet 515 YTL harcayarak 5 kişilik sandık kurulu görevlendirdi.

Bayramiç İlçesi’ne 15 kilometre mesafede bulunan 7 seçmenli Güvemcik Köyü’nde ilginç görüntüler yaşandı. Sadece muhtar 71 yaşındaki Muharrem Çelik ile eşi 70 yaşındaki Saniye Çelik’in yaşadığı Türkiye’nin en sakin köyü Güvemcik’e kayıtlı toplam 7 seçmen olunca devlet 1064 numaralı sandığı koydu. Sandığın başına da 5 kişi görevlendirdi. Sandık Kurulu Başkanı Emel Arıyel 115 YTL, diğer görevlilere 100’er YTL ödenerek toplam 515 YTL masraf yapıldı. Ancak öğle saatlerine dek sandıkta sadece muhtar Muharrem Çelik, eşi Saniye Çelik ve yine aynı köye kayıtlı olan, ancak Bayramiç İlçesi’nde yaşayan aynı zamanda da sandık kurulunda görevli olan Hakan Demirtürk oy kullandı.

SANDIK KURULU PİKNİKTE

Seçimlerin en rahat sandık kurulu üyeleri de Güvemcik Köyü’ndekiler oldu. Seçmen sayısının 7 kişi olduğu Türkiye’nin en sakin köyü Güvemcik’deki sandık kurulu üyeleri, köy meydanındaki ağacın altına kilimle oy kabini yaptı. Ağacın gölgesinde, çay demleyip piknik yapan sandık kurulu üyelerinden Asım Bilgin, “Şu ana kadar 3 kişi oy kullandı. Akşama kadar kalan 4 kişiyi bekleyeceğiz. Bu arada güzel havanın keyfini piknik yaparak çıkarıyoruz” dedi.