7 yıldır aranan 4 kişinin katili jandarma tarafından yakalandı

Van'ın Gürpınar ilçesinde, hakkında kesinleşmiş ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası bulunan kişi, 7 yıl sonra yakalandı.

Van’ın Gürpınar ilçesinde, hakkında kesinleşmiş ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası bulunan kişi, 7 yıl sonra yakalandı.
Gürpınar ilçesine bağlı Dikbıyık köyünde 1989 yılında meydana gelen ve 4 kişinin ölümü, 3 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayın faili olarak yargılanan İ.E’nin aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, 2004 yılında Yargıtay tarafından onandı. Cezasının onanmasının ardından kayıplara karışan ve 7 yıldır bulunamayan İ.E’nin, Dikbıyık köyünde olduğu yönünde ihbar alan güvenlik güçleri, operasyon düzenledi. Jandarma ekiplerinin köye geldiğini haber alan ve kaçmaya çalışan zanlı, güvenlik güçlerinin ”teslim ol” çağrısına ateşle karşılık verdi. Zanlıyı teslim olması yönünde ikna etmeye çalışan güvenlik güçleri, daha sonra İ.E’yi yakaladı.
Zanlının üzerinde bir adet Kaleşnikof marka tüfek ile bu silaha ait bir adet şarjör, 19 adet mermi ve bir adet dürbün ele geçirildi. Adli makamlara teslim edilen zanlı, işlemlerinin ardından tutuklandı.