7 yolcu otobüsü karda mahsur kaldı

Bingöl'den Erzurum istikametine giden 7 yolcu otobüsü, kar nedeniyle Bingöl-Erzurum karayolunun 10. kilometresinde bir dinlenme tesisinde yaklaşık 250 yolcuyla mahsur kaldı.

Akşam satlerinde bastıran kar nedeniyle birçok araç, Bingöl-Erzurum karayolunda mahsur kaldı. Bingöl istikametinden Erzurum istikametine giden yaklaşık 250 yolcu taşıyan 7 otobüs, Bingöl-Erzurum karayolunun 10. kilometresinde bir dinlenme tesisinde dün gece saat 10.00’dan bu yana yolların açılmasını bekliyor.

Saatlerdir mahsur olduklarını ve hiç kimsenin bir açıklama yapmadığını söyleyen yolcular, Bingöl Valisi’ne sitemde bulundu.

Valiliğin ekip göndermesi gerektiğini belirten yolcular, saatlerdir mahsur kalmalarına rağmen ne bir yetkilinin uğradığını ne de yol açma çalışmalarının başlatıldığını kaydetti.

Yolun neden kapalı olduğuyla ilgili de tatmin edici bilgiye sahip olmadıklarını ifade eden yolcular, bir tane greyderin dinlenme tesislerinin önündeki karı temizlemeye çalıştığını ancak bununda yetersiz bir çalışma olduğunu söyledi.

8 saattir mahsur kaldıklarını kaydeden yolcular, sabah olmasına rağmen hala gelen giden kimsenin olmadığını belirtti.

Yolculardan Hacı Yılmaz, “Devlet buraya vali göndermiş ancak valinin burada olanlardan haberi yok. Vali gelsin yolları açsın demiyoruz. Ancak vali buraya karla mücadele ekiplerini göndermeliydi. Dünden beri buradayız sabah oldu ne gelen var ne giden.” diye konuştu.