74’lük delikanlıdan kar banyosu!

Zonguldak'da, soğuk havada hiç üşümediği için dışarıda sürekli kısa kollu gömlekle dolaşan 74 yaşındaki Hayri Yıldız, gömlek ve atletini çıkartarak kar banyosu yaptı.

Her gün soğuk havada kısa kollu gömlekle 5 kilometre yürüyüş yaptığını belirten Yıldız, şöyle konuştu: “Gömleği giymeyi ihtiyaç hissetmiyorum. Bir rahatsızlığım yok. Gömlek olsa da olur olmasa da olur. Halka karşı ayıp olmasın diye kısa kollu gömlek giyiyorum. Çok sıcak sevmem ve sağlığıma çok dikkat ederim. Abur cubur yemem.”

Kısa kollu gömlekle dolaşmasına vatandaşların tepki gösterdiği belirten Yıldız, bir anısını şöyle anlattı: “Ankara’da hanım ve diğer akrabalarla yürüyorduk. Ben biraz öndeydim. Karşıdan bir grup geliyordu. Grup beni geçtikten sonra, (vah vah pekte gençmiş, yazık olmuş) demişler. Beni deli zannetmişler. Hanım da bana, (bak seni deli de yaptılar, keyfin geldi mi?) diyerek tepki gösterdi.”

Yıldız, evinin önünde kar banyosu ve spor yapmaya çalışken komşusundan da tepki gördü. Hayri Yıldız’ın komşusu, “Bu ne hal. Bırak Hayri bu işleri.” şeklinde tepkisini ortaya koydu.