75. IEF hazirliklari erken basladi

IZMIR - Türkiye'nin ilk ve en büyük uluslararasi organizasyonu Izmir Enternasyonal Fuari çok özel bir yila hazirlaniyor.

IZFAS, onur konugu ülke taleplerini simdiden aliyor. Brezilya, Singapur ve geçen yil onur konugu ülke olmak isteyen Ukrayna talipliler arasinda. Onur Konugu Kent etkinligine iliskin çalismalar sürerken, 75. yila özel organizasyonlara da hiz verildi.

75. IEF hazirliklarina destek verecek 75. Yil Danisma Kurulu’na iliskin seçimler sürerken, yeni ürün gruplari da simdiden belirlendi. 75. IEF’de organik tarim ve alternatif enerji kaynaklarina iliskin ürünler de sergi olanagi bulacak. Sektörler panel ve kongrelerle tanitimlarini gerçeklestirecek, sorunlarini masaya yatiracak. 75. Yil Pulu, Ilk Gün Zarfi, Milli Piyango Fuar Çekilisi etkinlikler arasinda yeralirken, 75. Yil Fuar Ormani Izmir’in yesil dokusuna katki koyacak.

Dünden Bugüne Izmir Fuarini anlatacak, IEF Belgeseli, 75. Yil Sergileri ve 75. Yil Kitabi, sadece Izmirlilerin degil, tarih meraklilarinin da yogun ilgisini çekecek. Hazirliklar sürerken, bir son gelisme yasandi. 75. Izmir Enternasyonal Fuari’nin tarihi kesinlesti.

IEF 1- 10 Eylül 2006 tarihleri arasinda tüm dünyaya kapilarini bir kez daha açacak. IZFAS Genel Müdürü Dogan Isleyen “Çok özel bir IEF için yogun çaba harciyoruz. Ticari boyutu zenginlesmis, ürün gruplari artmis, kültür sanat etkinlikleri çesitlenmis, konserlerle renklenen bir IEF hayal ediyoruz ve bu fuari IZFAS’in degil, tüm Izmir’in birlikte düzenlemesini istiyoruz. Izmirlileri Türkiye Cumhuriyeti’nin bu en önemli etkinligine sahip çikmaya, Izmir Fuarini önerileriyle zenginlestirmeye çagiriyorum. Izmir’in fuarini Izmir yapsin” dedi.