75 yaşındaki kadına fuhuş gözaltısı

Müşteri yerine polise gidince kurtuldular.

Evlilik vaadiyle geldikleri Adana’da fuhuş batağına düşürülen iki kadın, müşteriye gönderildikleri evden kaçarak polise sığındı. Kadınların şikayeti üzerine 10 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenleyen Ahlak Masası ekipleri, 3’ü kadın 7 kişilik çeteyi çökertti. Fuhuşa yer temin ettiği ve karşılığında 10 lira yatak parası aldığı iddia edilen 75 yaşındaki Fatma B., “Neden gözaltına alındınız” sorusuna, “Sizin aşkınızdan buradayım” diye yanıt verdi.

Kahramanmaraş’ta yaşayan 20 yaşındaki M.S ile 22 yaşındaki E.E., bir süredir arkadaş oldukları Sefa S. (23) ve Salman İ. (26) tarafından evlilik vaadiyle kaçırılıp Adana’ya getirildi. Mutlu bir yuva kurmayı hayal eden kadınlar, beyaz gelinlik giymek yerine, erkek arkadaşları tarafından muhabbet tellallığı yapan Hatice (26) ve Bora P. (41) adlı karı-kocaya sermaye edildi.

EVDEN KAÇTI POLİSE GİTTİ

İki ay boyunca para karşılığı tehdit ve dayak zoruyla erkeklere pazarlanan talihsiz kadınlardan M.S., müşteriye gönderildiği İncirlik’teki evden kaçarak polise sığındı. Zanlılar, Sefa S. ve Salman İ’nin, kendilerine ”Bu yaptığınız fuhuş sayılmaz, borcumuzu ödemek için yapıyoruz. Daha mutlu bir yuvamız olacak. Biraz dişinizi sıkacaksınız” dediklerini anlatan Meliha S’nin ”Çok seviyordum. Bu nedenle her şeye katlanmaya çalıştım. Ancak, dayanamadım, yanlış olduğunu anladım. Polise sığındım” diye ifade verdiği öğrenildi.

M.S.’nin verdiği bilgiler doğrultusunda harekete geçen Ahlak Masası ekipleri, 10 ayrı adrese eşzamanlı baskın düzenleyip E.E.’yi kurtarırken 3’ü kadın 7 kişiyi gözaltına aldı. Hatice-Bora P., Sefa S. ve Salman İ. ile birlikte gözaltına alınan Fatma B., Şaha E. (48) ve Erdinç C. (45), sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Baston yardımıyla yürüyebilen ve fuhuş için yer temin ederek karşılığında 10 lira yatak parası aldığı ileri sürülen 75 yaşındaki Fatma B., gazetecilerin “neden gözaltındasınız” sorusuna, “Sizin aşkınızdan buradayım” diye yanıt verdi.