9 yaşındaki Mehmet hayatını kaybetti

Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde meydana gelen kazada, alkollü olduğu bildirilen bir sürücü 9 yaşındaki bir çocuğa çarparak ölümüne neden oldu.

Oğuzeli’nin en işlek caddesi olan Barak Caddesi üzerinde bulunan İlçe Halk Kütüphanesi civarında meydana gelen kazada, aşırı hız yaptığı ve alkollü olduğu belirtilen Ali Y., ağabeyiyle birlikte bir kasabın önünde beklemekte olan Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Mehmet Yılmaz’a (9) çarptı.

Aracın çarpmasıyla bulunduğu yerden 50-60 metre ileriye düşen Mehmet Yılmaz, çevrede bulunan vatandaşlar tarafından önce sağlık polikliniğine kaldırıldı, oradan da Gaziantep’e sevk edildi. Ancak küçük Mehmet yolda hayatını kaybetti.

Yılmaz’a çarpan sürücü Ali Y. ise durmayarak yoluna devam etti ve başka bir yoldan evine gitti. Sürücü Y. polis ekipleri tarafından evinde yakalanarak gözaltına alındı.

Barak Caddesi üzerinde işyeri olan esnaf ve vatandaşlar da, bu cadde üzerinde daha önceleri de benzer kazaların yaşandığını ve yetkililerin bir an önce önlem alması gerektiğini ifade ettiler.