’91 Bin Dev Öğrenci Projesi’

Malatya'da başlatılan '91 Bin Dev Öğrenci' projesi kapsamında Hacı Ahmet Akıncı Lisesi tarafından projeye destek kermesi düzenlendi

Malatya Valiliği tarafından organize edilen ’91 Bin Dev Öğrenci Projesi’ ile Malatya il merkezinde 24 derslikli ilköğretim okulu inşa edilecek. Projeye çeşitli konularda etkinlikler düzenlenerek taktı sağlanması amaçlanıyor.

Bu kapsamda okullar düzeyinde iyi destek Hacı Ahmet Akıncı Lisesi’nden geldi. Kermesin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Numan Örnek, Hacı Ehmit Atınıcı Lisesi’nde düzenlenen kermesin projeye önemli bir katkı sağlayacağını, önemli bir örnek teşkil edeceğini söyledi.

Eğitimin sadece Milli Eğitim’in yapması gereken bir olgu olmadığına dikkat çeken Örnek, 7’den 70’e herkesin eğitime destek vermesi ve bu konuda emek sarfetmesi gerektiğini belirtti.

Okul Müdürü Ziya Yakıcı ise il genelinde başlatılan projeye bir nebze olsada yardımları ve destekleri olduysa bundan büyük mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Yaptıkları organizenin sadece bir başlangıç olduğunu dile getiren Yazıcı, önümüzdeki aylarda yapacakları organizasyonla spor salonunda daha büyük bir organizasyona imza atacaklarını kaydetti.