A Milliler’in en genci Salih deneyimlisi Arda

Milli Takım'da Salih Uçan da takımın en genç ismi olarak göze çarpıyor.

Kuzey İrlanda ve Belarus ile oynanacak özel maçlar için kampa girecek olan A Milli Futbol Takımı'nın kadrosunda yer alan milli oyuncular içerisinde en tecrübeli isim olarak Arda Turan göze çarparken, ilk kez kadroda olmanın heyecanını yaşayan Salih Uçan da takımın en genç ismi olarak göze çarpıyor.

A Milli Takım formasını 69 kez giyerek şu anki kadronun en deneyimlisi olan Arda Turan, ilk defa 16 Temmuz 2002'deki Romanya – Türkiye U16 milli maçı ile başlayan milli takım serüveninde, şimdiye kadar tam 150 kez milli takımlara çağrılmayı başardı. 16 Ağustos 2006'da Lüksemburg ile oynanan karşılaşma ile A Milli forma ile tanışan ve 14 gol kaydeden Arda Turan; 2008 Avrupa Şampiyonası'nda da milli takımımızın kadrosunda yer aldı.

1994 doğumlu Salih Uçan ise ay yıldızlı forma ile 8 Nisan 2009'da Bulgaristan ile oynanan U15 Milli maçında tanıştı. Uçan, milli takımların diğer kategorilerine şimdiye kadar 66 kez çağrılırken, bu yaz ülkemizde yapılan U20 Dünya Kupası'nda ve Litvanya'daki U19 Avrupa Şampiyonası'nda da milli takım kadrosunda bulundu.