A Milli Takım toplanıyor

A Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda Yunanistan ve Norveç ile oynayacağı karşılaşma için toplanmaya başladı.

Karşılaşmaları sona eren tek takım olan Galatasaray’dan kadroya çağrılan Emre Aşık ve Sabri, Polat Otel’e geldi. Sarı-kırmızılı takımdan çağrılan Hakan Şükür annesinin rahatsızlığı nedeniyle, Arda Turan da sağlık durumundan dolayı kamp yapılan otele gelemedi. Teknik Direktör Fatih Terim de akşam saatlerinde kamp yapılan otele geldi.

-SABRİ: “İKİ MAÇTAN 6 PUAN ALIRSAK YOLU YARILARIZ”-

Takımın kamp yaptığı otelde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Galatasaray’ın genç futbolcusu Sabri Sarıoğlu, Yunanistan ve Norveç maçlarından 6 puanla ayrıldıkları takdirde gruptan çıkma yolunda büyük avantaj yakalayacaklarını söyledi.

Birbirinden zorlu iki maça çıkacaklarını kaydeden Sabri, “Bu karşılaşmalar için kampa girdik. 2 maçta da hedefimizi 6 puan olarak belirledik. Takım olarak kendimize güveniyoruz. Biz bunu oldukça rahat başarırız. Yunanistan ve Norveç’i yenersek gruptan çıkma yolunda yolu yarılarız.” diye konuştu.

Milli Takım’ın oynacağı zorlu karşılaşmalar öncesinde sakat futbolcuların çokluğunun hatırlatılması üzerine genç futbolcu, “Dün akşam takım arkadaşım Arda sakatlandı ona geçmiş olsun diliyorum. Sakat oyuncuların yerine kadroya çağrılan oyuncular onların eksikliklerini hissetirmeyecektirler.” diye sözlerini tamamladı.