A Milli Takım yurda döndü

A Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde yaptığı 16 günlük Almanya kampını tamamlayarak öğle saatlerinde İstanbul'a döndü.

Futbolcuların tatillerinden fedekarlık yaparak büyük bir özveri örneği gösterdiklerini kaydeden Terim, “Teknik heyet olarak son derece mennunum kamptan. Uzun ve yorucu geçen bir ligin ardından 2 gün arayla maç oynadı futbolcularımız. Kendilerine, hocalarına ve kulüplerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kampın asıl amacının kimsenin bilmediği oyuncuları Milli Takım’a kazandırmak olduğunu belirten tecrübeli çalıştırıcı, “Mühim olan bazı oyuncularımızı kazanmaktı. Kimsenin bilmediği oyuncuların ortaya çıkması, bilinen futbolcuların daha iyi durumda gözükmesi bizi sevindirdi. Bu sayede bazı arkadaşlarımız ön plana çıkarak Milli Takım’ın uzun yıllar futbolcu sıkıntısı çekmeyeceğini göstirdiler” şeklinde konuştu.

Terim, sezonun yeni bitmesine rağmen futbolcuların büyük bir ciddiyetle ortaya koyduğu performansın kendilerini gelecek için ümitlendirdiğini sözlerine ekledi.

– HASAN KABZE: “MÜKEMMEL BİR KAMPTI” –

A Milli Takım’ın golcü futbolcularından Hasan Kabze de 16 günlük Almanya kampının çok verimli geçtiğini söyledi.

Mükemmel bir kamp dönemi geçirdiklerini kaydeden genç golcü, “İlk 2 – 3 maçta biraz sıkıntı yaşadık. Daha sonra bu sıkıntıyı üzerimizden attık. Son maçta da biraz yorgunduk. Benim için çok güzel geçen bir kamptı” şeklinde konuştu.