‘A Milli Takım’ın cezasının düşeceğine inanıyorum’

Futbol Federasyonu eski başkanı ve UEFA Tahkim Kurulu Asbaşkanı Levent Bıçakcı, İsviçre maçı sonrasında yaşanan olaylardan sonra alınan 6 maçlık cezanın mutlaka indirilmesi gerektiğini söyledi.

Bu 6 maçlık ceza oldukça çok fazla. Ben bunun kesinlikle indirileceğine inanıyorum. Seyirciler en azından olaylara karışmadı. Ben bu iki cezadan birinin kesinlikle ineceğine inanıyorum” diye konuştu.

İstanbul Erkek Lisesi’nde düzenlenen bir panele katılan eski başkan, çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Milli Takımı’nın Almanya’da oynadığı hazırlık maçları sonuçlarının kimseye endişeye sevketmemesi gerektiğini kaydeden Bıçakcı, “Teknik Direktörümüz Fatih Terim genç bir kadro oluşturmaya çalışıyor. Daha hazırlık maçlarındayız. İlerleyen günlerde kadromuz oluşur. Avrupa Şampiyonası’nda favori takımlardan biriyiz. Rahat bir şekilde bu gruptan çıkarız” diye konuştu.

– “OTURMUŞ BİR KADRO OLUŞTURAMADIK” –

Yakın zamanda başlayacak Dünya Kupası’na çok gitmek istememize rağmen katılamadıkları için üzgün olduklarını kaydeden Bıçakcı, ”2006 Dünya Kupası’nda olmayı çok istiyorduk, ama başaramadık. Yapılan bazı hatalar vardı. Hatta, kadromuzu bir türlü yenileyemememiz ve sürekli oturmuş bir kadronun oluşturulamamasında. Tabii ki yönetim hataları da olabilir” dedi.

Bir basın mensubunun Aziz Yıldırım’ın görevi bırakmasını nasıl yorumluyorsunuz şeklindeki bir soruya Bıçakcı, ”Türkiye’de kazanılmış yöneticilerin spordan elini çekmemesi ve hizmetlerini sürdürmeleri lazım. Onun geri dönüp dönmeyeceği konusunda birşey söyleyemem” diye cevap verdi.

Haziran ayı içinde yapılacak mali genel kurulda, delegelerin oy vermesi halinde seçim maddesinin ekleneceğini ve kendisinin de aday olup olmayacağı şeklindeki bir soruya Bıçakcı, “Türkiye’de istikrar çok önemli. Federasyon 4 yıllığına göreve seçildi. Bence bunu tamamlamaları gerekiyor” diyerek sözlerini tamamladı.