‘AB süreciyle birlikte egemenliğimize saldırı başladı’

Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, AB süreciyle birlikte Türk milletinin egemenliğine saldırı başladığını iddia etti.

Emekli Korgeneral Kundakçı, Türk Eğitim Sen Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen ‘Milli Egemenliğe Yönelik Tehditler’ konulu söyleşiye konuşmacı olarak katıldı. Kundakçı’yı dinlemeye CHP, SHP, DYP, BBP, MHP ve DSP il yöneticileri de katıldı, Saadet Partisi ise çelenk gönderdi.

Kundakçı, konuşmasında Türkiye’ye yönelik gördüğü tehditleri sıraladı. Kundakçı’ya göre bu tehditler, Türiye’nin egemenliğinin paylaşılmak istenmesi, Kıbrıs sorunu, misyonerlik, Ermeni iddiaları ve PKK terörü. Türk milletinin egemenliğine saldırıların AB’ye yönelmeyle birlikte başladığını ileri süren Kundakçı, Türk halkının egemenlik haklarından bazılarında egemenlik yetki paylaşımı istendiğini savundu.

Kundakçı, “Anayasamızın 6. maddesindeki kısım değiştirilmek suretiyle yetki paylaşılmak isteniyor. Bu egemenliğimize açık bir saldırıdır. Ama AB’ye üye olamayacağımıza göre böyle bir saldırı da akim kalacaktır. Büyük Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Başka kimseye bu yetki devredilemez.” diye konuştu. PKK’yı 1985 yılında bitirme noktasına geldiklerini aktaran Kundakçı, 1990 yılına kadar terör örgütünün gelişme gösteremediğini söyledi. Asker, polis ve korucuların terörün gelişmesine fırsat vermediğini anlatan Kundakçı, “ABD’nin 1990 yılında Irak’a müdahalesi ile PKK fırsat buldu. Terörü yok edeceğim diyen ABD, bu sözünde durmayınca, kendi ilkelerine ters hareket edince PKK cesaret aldı. Bu tarihe kadar biz PKK’nın elindeki silahı, sayısını, kimin taşıdığını hatta silahın numarasını dahi biliyorduk. Ancak, Körfez Savaşı’ndan sonra Irak ordusunun kuzeyde kalan silahları PKK’nın eline geçti. ABD, PKK’yı kullanma yoluna gitti. Özel kuvvetlerini örgütle birlikte Türkiye’ye ve İran’a gönderme yoluna gitti.” şeklinde konuştu.

Misyonerliğin Türk gençliği için büyük bir tehdit olduğunu kaydeden Kundakçı, Türkiye’nin misyonerlerle dolup taştığını iddia etti. Misyonerlerin Türk gençlerini kandırdığını savunan Kundakçı, “Yarın çocuklarımız bize karşı gelirlerse hiç şaşırmayın.” dedi. Sözde Ermeni soykırımına da değinen Kundakçı, “Bir buçuk milyon Ermeninin öldürüldüğünü iddia ediyorlar. Oysa o tarihlerde Osmanlı topraklarında tam 1milyon 294 bin 851 Ermeni vardı. Buna da Osmanlı’nın resmi kayıtları diye itiraz ediyorlar. O dönemlerde ilk nüfus genel müdürü Musevi, ikinci ve üçüncü ise Ermeni’ydi. Kendi adamlarına da inanmıyorlarsa diyecek bir şey yok.” diye konuştu. Kundakçı, ölen Ermeni sayısının 40 bin olduğunu belirterek toplu mezarlarda çıkarılan ve Türklere ait ceset sayısının ise 530 bini geçtiğini kaydetti.