AB’den kadınlara destek

AB Mesleki Eğitimi Destekleme ve Özendirme Programı 'LEONARDO' çerçevesinde kadınlara eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları yapılacak.

Kavrakoğlu Danışmanlık Müdürü Alper Elçin, program çerçevesinde bayanlara 4 ülkeden 6 özel sektör kuruluşu tarafından uygulandığını, projede kadınların cesur girişimci olabilmeleri ve ticarete atılmaları için eğitim verileceğini söyledi.
Elçin, programda eğitim alan kadınların ticarete atılmalarını ve cesur girişimci olabilmeleri için çalıştıklarını belirtti. Programda geliştirilecek ders müfredatı ve eğitim materyallerinin hedef grubu en az lise mezunu olması gerektiğini vurgulayan Elçin, internet kullanmayı bilen, büyük çoğunluğu kadın olan katılımcılardan oluşturulacağını ve kırkar kişilik gruplar halinde sınıf içi ve elektronik ortamda eğitim görmeleri sağlanacağını belirtti.
Türkiye’de projenin pilot bölgeleri Kars, Malatya, Van ve Mardin olarak belirlendiğini öncelikle buradaki kadınların özel girişimciler olarak eğitim alacaklarını ve daha sonra bu projenin Türkiye geneline yayılmasının amaçlandığını kaydetti.