Abdullah Gül Kayseri’de seçim çalışmalarını noktaladı

Dışişleri Bakanı Gül, Kayseri’de sürdürdüğü seçim çalışmalarını kent merkezinde ziyaretler yaparak noktaladı.

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kayseri’de sürdürdüğü seçim çalışmalarını kent merkezinde ziyaretler yaparak noktaladı. Gül, yarın yapılacak genel seçimlerle ilğili olarak, “Takdir halkımızındır. Karar nasıl olursa olsun saygıyla karşılarız” dedi.

AKP İl Merkezine gelerek seçim merkezini gezen, milletvekili adayları ve AKP il başkanı Mahmut Cabat ile görüşen AKP Kayseri 1. sıra milletvekili adayı Abdullah Gül, parti önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, takdirin halkın olduğunu belirtti.

Gül, “ 22 Temmuz genel seçimlerine saatler kaldı. Bildiğiniz gibi bu genel seçimler Kasım ayında yapılacaktı. Ama, TBMM’de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kilitlenme ortaya çıkınca, Türkiye krize girmesin, zedelenmesin diye seçim kararı alındı. Temmuz ayının ortasında bu sıcaklarda ilk kez bir genel seçim yapılıyor. Büyük kamyanyayı, tüm siyasi partiler yürüttü.

AKP olarak biz, Türkiye’nin tüm illerinde miting yaptık. Tüm illerini ziyaret eden tek parti olduk. Kimseyi suçlamadan kavga etmeden, istikrarın önemini anlattık. Bu istikrarın Türkiye’nin bir dönem daha gerekliliğini anlattık. Üzerimize düşeni yaptık. Takdir halkımızındır. Halkımızın elini vicdanına koyup, Türkiye’yi bizim iktidara geldiğimiz günki manzara ile karşılaştıracak. Bunu göre karar verecek. Karar nasıl olursa olsun saygıyla karşılarız.

Biz demokrasiye inanıyoruz. Halkın iradesinin, egemenliğin herşeyin üstünde olduğuna inanıyoruz., Çoğulcu parti sistemine inanıyoruz. Tek parti sistemine karşıyız. Çok partili sistem demokrasinin direğidir. Partiler hizmet yarısındadır. Biz bu yarışı en iyi şekilde yapıyoruz. Halkımıza bir kez daha kendimizi anlattık. Takdir halkın vicdanındadır. Nasıl karar verirse saygıyla karşılayacağız” dedi.

Gül, yeni dönemde TBMM’ye anketlere göre kaç parti gireceği yolundaki soruya “Bu saatten sonra halk karar verecek” yanıtını verdi. Abdullah Gül ve diğer Kayseri AKP milletvekili adayları üstü açık bir otobüsle halkı selamlayarak, son tanıtımı yaptı.

BÜYÜK KONVOY GEZİSİ İPTAL EDİLDİ

AKP Kayseri teşkilatları olarak bugün kent merkezinde düzenleme kararı alınan ‘İktidara yürüyüş’ programı çerçevesindeki büyük araç konvoyu yurt dısından gelen gurbetçı vatandaşların ve kentte yaşayanların günlük yaşantılarını olumsuz etkileyeceği, rahatsız edeceği ve trafikte tıkanmalara yol açacağı gerekçesiyle AKP İl Başkanı Mahmut Cabat’ın talimatıyla iptal edildi.